Wrocław

Spłonęła karetka przygnieciona przez cysternę. Policja: Jedna osoba nie żyje

Wrocław

Aktualizacja:
W wypadku zginął kierowca karetki
TVN24 WrocławTragiczny wypadek w Prusicach

Nie żyje kierowca karetki, która czołowo zderzyła się z cysterną na Dolnym Śląsku. Cysterna rozszczelniła się i zaczęła płonąć. W akcji uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej, a droga krajowa nr 5 była zablokowana przez wiele godzin. Pierwsze zdjęcia z wypadku dostaliśmy na Kontakt24.

Do zderzenia doszło przed południem w miejscowości Prusice na Dolnym Śląsku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że karetka uderzyła w naczepę tira jadącego z naprzeciwka, którą zarzuciło na przeciwległy pas ruchu.

Cysterna przewoziła biododatki do paliw, rozszczelniła się i zaczęła płonąć. Na miejsce wezwano łącznie 19 jednostek straży pożarnej.

Kierowca karetki nie żyje

Pojazdy spłonęły niemal doszczętnie. - Na początku ciężko było w ogóle ocenić co to za samochód, dopiero po jakimś czasie potwierdziliśmy, że w wypadku uczestniczyła karetka pogotowia - opowiadała w TVN24 Iwona Mazur, rzeczniczka policji w Trzebnicy.

Z tego samego powodu służby dopiero po kilku godzinach potwierdziły informacje o śmierci kierowcy karetki. Początkowo pracujący na miejscu strażacy informowali, że w środku mogły być nawet trzy osoby.

"Od 14 lat pracował w szpitalu"

Funkcjonariusze ustalili, że karetka jechała na Śląsk z Wielkopolski. - Do poznańskiego szpitala rano został odwieziony pacjent, do wypadku doszło więc w drodze powrotnej - tłumaczył Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu potwierdził, że karetka wyjechała właśnie z tego szpitala. - Wiemy jedynie, że kierowca odwiózł pacjenta bezpiecznie do szpitala w Poznaniu. Nie mamy informacji ani o tym, czy wracał na sygnale, ani o tym czy coś lub kogoś przewoził - powiedział nam Mirosław Rusecki.

Jak dodał, zmarły tragicznie kierowca był kierownikiem transportu. W szpitalu pracował od 14 lat.

W wypadku ranny został także kierowca cysterny, który trafił do szpitala.

Wypadek w Prusicach
Wypadek w PrusicachTVN24 Wrocław

5 godzin utrudnień

Droga krajowa nr 5 przez ponad 5 godzin była zablokowana. Kierowców kierowano objazdem: drogą nr 15 na Milicz, a od strony Żmigrodu drogą powiatową w kierunku Kaszyc.

O godz. 16.00 przywrócono ruch.

Zderzenie karetki z cysterną. Animacja wypadku
Zderzenie karetki z cysterną. Animacja wypadkutvn24

Autor: bieru/balu/par / Źródło: TVN24 Wrocław, PAP

Pozostałe wiadomości