TVN24 | Wrocław

Jechali autem z trójką dzieci. Ona była pijana, on pijany i pod wpływem narkotyków

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu wrocławskiego
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu wrocławskiegoGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło na terenie powiatu wrocławskiego

32-latek jechał samochodem, którym wiózł 23-letnią matkę trójki dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy do czterech lat. Mężczyzna był pijany i - jak wykazało badanie - pod wpływem narkotyków. Amfetaminę znaleziono też w samochodzie, którym podróżował. 23-latka także była pijana. Para została zatrzymana, a dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Policjanci zatrzymali do kontroli - pod Sobótką (powiat wrocławski) - osobowego opla. Para podróżowała z trójką dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy do czterech lat. - Mundurowi od razu poczuli charakterystyczną woń alkoholu unoszącą się w aucie. Nie tylko kierujący nim 32-latek był nietrzeźwy. Pod wpływem alkoholu była też jego pasażerka, matka dzieci - przekazuje Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji.

Pijani podróżowali z trójką dziecipolicja Wrocław

Ona pijana, on pijany i pod wpływem narkotyków

Matka dzieci miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca samochodu - niemal dwa promile. - Zachowanie kierującego wzbudziło wątpliwości policjantów. Podejrzewali, że może on być pod wpływem narkotyków. Test wykazał, że zażył on amfetaminę. Kilka porcji handlowych tego narkotyku znaleziono też podczas kontroli samochodu - relacjonuje Rodecka.

Co więcej, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte wcześniej uprawnienia. Miał też uszkodzoną przednią szybę i brak aktualnych badań technicznych samochodu.

32-latek i 23-letnia matka dzieci zostali zatrzymani. Grozi im do pięciu lat więzienia. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zajmie się losem kobiety i dzieci.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Wrocław

Pozostałe wiadomości