TVN24 | Wrocław

Uciekał policji, bo myślał, że jest pijany. Nie był

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Wrocławska
Kierowca uciekał, bo myślał, że jest pijanyPolicja Wrocławska
wideo 2/7
Policja WrocławskaKierowca uciekał, bo myślał, że jest pijany

Kierowca alfy romeo nieopodal Sobótki na Dolnym Śląsku chciał uniknąć kontroli drogowej. 35-latek był zdeterminowany, pościg zakończył się dopiero w szczerym polu. Mężczyzna uciekał, gdyż był przekonany, że jest pijany. Badanie alkomatem jednak tego nie potwierdziło.

Wrocławska drogówka prowadziła kontrole trzeźwości kierowców na wjeździe do Sobótki. Funkcjonariusze zauważyli, że jeden z kierowców najprawdopodobniej chce uniknąć spotkania z nimi. Mężczyzna szybko zawrócił swój samochód i pojechał w przeciwnym kierunku. Policjanci podbiegli do radiowozu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za alfą romeo.

Mężczyzna zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Myślał, że jest pijany

- 35-latek po kilku minutach został zatrzymany, pościg zakończył się na polu. Na rękach mężczyzny znalazły się kajdanki, a policjanci przystąpili do wyjaśniania przyczyn jego zachowania - relacjonuje Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji.

Kierowca przyznał policjantom, że rano pił alkohol i dlatego obawiał się spotkania z mundurowymi. -Jednak ku jego zaskoczeniu alkomat wykazał, że jest trzeźwy, a śladowe ilości, które pokazały się na wyświetlaczu, nie są nawet wykroczeniem - przekazuje Noga.

Kierowca myślał, że jest pijanyPolicja Wrocławska

Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli 35-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Wrocławska

Źródło zdjęcia głównego: policja Wrocław