Zabił siekierą 10-latkę, by "wyładować złość". Kasacja oddalona

TVN24

Samuel Nowakowski został skazany na dożywocie za zabójstwo 10-letniej Kamilitvn24
wideo 2/4

Sąd Najwyższy oddalił kasację złożoną przez obrońcę 28-letniego Samuela Nowakowskiego skazanego na dożywocie za zabicie 10-letniej dziewczynki w Kamiennej Górze (Dolnośląskie). Mężczyzna zadał jej na ulicy śmiertelny cios siekierą w głowę.

Sąd Najwyższy w pięcioosobowym składzie oddalił w środę kasację w całości, jako oczywiście bezzasadną.

W wyroku apelacyjnym w październiku 2016 r. wrocławski sąd apelacyjny zdecydował, że skazany będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie dopiero po 35 latach. Zdecydował również o upublicznieniu danych skazanego.

Wyładował złość na 10-latce

Do morderstwa doszło w sierpniu 2015 r. Mężczyzna zaatakował siekierą 10-latkę, która z matką wchodziła do księgarni w Kamiennej Górze. Potem wyrzucił narzędzie zbrodni i zaczął uciekać. Schwytali go świadkowie zdarzenia. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Nowakowski podczas śledztwa przyznał się do zabójstwa.

Skazany w śledztwie wyjaśniał, że narastała w nim złość, bo od dłuższego czasu miał problemy ze znalezieniem pracy. Ponadto dzień przed dokonaniem zabójstwa uzyskał decyzję, iż nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych. Udał się do powiatowego urzędu pracy, aby zemścić się na urzędnikach.

Ponieważ w budynku przebywało dużo osób, zrezygnował ze swojego zamiaru. Wyszedł na ulicę i skierował się w kierunku centrum miasta. Widząc małą dziewczynkę wchodzącą do księgarni, zadał jej cios siekierą.

21.08.2015 | Kamienna Góra: żałoba po morderstwie 10-letniej dziewczynkiFakty TVN
wideo 2/10

Do zdarzenia doszło w Kamiennej Górze:

Mapa Targeo

Autor: ib/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24