Wrocław

Śmieci zablokowały Odrę

Wrocław

Śmieci, konary i gałęzie zablokowały przepływ pod Młynem Maria. Zagrożenia dla budynku nie ma, ale istnieje niebezpieczeństwo spiętrzenia wody.
tvn24 | Marta OlejnikŚmieci blokują Odrę pod Młynem Maria

- Jest zator na Odrze pod Młynem Maria. Nie ma zagrożenia dla budynku, jednak może nastąpić spiętrzenie wody. Wtedy mogłaby ona popłynąć koło Hotelu Tumskiego i zagrozić spacerowiczom – mówi mł. asp. Ireneusz Kłonowski, dyżurny wrocławskiej straży pożarnej.

Zgłoszenie do strażaków wpłynęło przed godziną 11.00. Jednak do tej pory nie udało im się dojechać na miejsce ciężkim sprzętem. Jak donosi reporter TVN24, który jest na miejscu, dojazd ciężkiego sprzętu uniemożliwiają zaparkowane przy brzegu samochody.

Notoryczny problem

Przepływ pod Młynem Maria blokuje się regularnie. Zwłaszcza, gdy wzrasta stan wody w Odrze i rzeka porywa leżące w górnym biegu śmieci. Strażacy na bieżąco oczyszczają przepływ z kłód i gałęzi. Jednak za każdym razem są to działania doraźne.

Poważne zagrożenie dla budynku pojawia się w czasie powodzi. Wówczas konary i śmieci niesione nurtem wody błyskawicznie tarasują przepływy pod Młynem.

Autor: drud/mz / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | Marta Olejnik

Pozostałe wiadomości