TVN24 | Wrocław

Przewróciła się ciężarówka przewożąca żrące i toksyczne substancje. Na miejscu 50 strażaków

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Do wypadku doszło w okolicach Skoroszyc
Do wypadku doszło w okolicach SkoroszycGoogle Earth
wideo 2/7
Google EarthDo wypadku doszło w okolicach Skoroszyc

W okolicach Skoroszyc na Opolszczyźnie przewróciła się ciężarówka z naczepą przewożącą 20 zbiorników - o pojemności tysiąca litrów każdy - ze żrącymi i toksycznymi substancjami. Na miejscu pracują dwie specjalistyczne grupy oraz miejscowe jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie kilkudziesięciu strażaków. Droga jest zablokowana.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 7 na drodze wojewódzkiej numer 401, w pobliżu miejscowości Skoroszyce. Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn samochód ciężarowy z naczepą przewrócił się.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

20 zbiorników, każdy o pojemności tysiąca litrów. 50 strażaków w akcji

- Wewnątrz naczepy znajdowało się 20 zbiorników mauzer o pojemności tysiąca litrów każdy, z substancjami chemicznymi żrącymi i toksycznymi. Nie ma większych wycieków. Na miejscu pracują dwie grupy specjalistyczne - grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Kędzierzyna-Koźla i grupa ratownictwa technicznego z Brzegu, które podejmują odpowiednie działania zabezpieczające - przekazuje Dariusz Pryga, rzecznik straży pożarnej w Nysie.

Ciężarówka wypadła z drogi i przewróciła się do rowuKP PSP Nysa

Oprócz grup specjalistycznych na miejscu działają również lokalne jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie pracuje tam 50 strażaków. Działania, jak mówi Pryga, mogą potrwać nawet do nocy. Strażacy przepompowują substancje do innych zbiorników.

W wypadku nikt nie ucierpiał, kierowca ciężarówki nie został poszkodowany. Droga wojewódzka nr 401 jest całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Jak przyznał strażak, warunki drogowe są trudne. Od piątku na Opolszczyźnie padał śnieg, jezdnia jest mokra i śliska.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Nysa

Pozostałe wiadomości