Seniorzy opanowali Wrocław

Wrocław

M. Skrobotowicz | TVN 24 WrocławMarsz kapeluszy w centrum Wrocławia

- To święto przełamuje stereotyp, że seniorowi tylko strzyka w kolanach, siedzi w domu i łyka tabletki - mówią najstarsi mieszkańcy Wrocławia, którzy barwną paradą kapeluszy otworzyli kolejne Dni Seniora.

- To największe święto seniorów. Otrzymujemy klucze do bram miasta. Rządzimy cały rok, ale dziś szczególnie - cieszy się Maria Bierska, która uczestniczyła w paradzie kapeluszy. Kolory pochód ulicami Wrocławia rozpoczął obchody Dni Seniora.

- Seniorzy boją się, brak im śmiałości by wyjść do ludzi. Ale to się zmienia, coraz więcej seniorów bawi się w klubach, działa - mówi Marek Tyczkowski. - A senior może wszystko, a nawet więcej, bo ma okazję robić rzecz, których za młodu nie próbował - dodaje z uśmiechem.

Poezja i marsz terenowy

Przez pięć najbliższych dni, na wrocławskich seniorów czeka sporo atrakcji. Organizatorzy przygotowali m.in.: warsztaty, zajęcia praktyczne. Będą mogli uczyć się malować i pisać wiersze, a ci, których aktywność sportowa nie ogranicza się jedynie do oglądania meczów, mogą wziąć udział w biegu seniora. - Na pewno będzie mnóstwo wydarzeń kulturalnych, koncertów czy spektakli - zapowiada Robert Pawliszko z Wrocławskiego Centrum Seniora, organizator święta.

Organizatorzy zadbali również o zdrowie. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy i wykładów.

Dla seniorów ze zniżką

Znaczna część zajęć jest bezpłatna. - Na te z biletem wstępu seniorzy otrzymają duże zniżki. To ich święto, ale gościmy wszystkich, też dzieci i młodzież - zaprasza Pawliszko.

Program obchodów Dni Seniora dostępny jest na stronie organizatorów.

Autor: akow/dr/bieru/par / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: PAP | Maciej Kulczyński