Wrocław

Samochód zderzył się z autokarem wiozącym artystów z Ukrainy. Jedna osoba nie żyje

Wrocław

Aktualizacja:
doba.pl/ Kontakt24Wypadek na Dolnym Śląsku

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne - to bilans wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 5 na odcinku Strzegom - Bolków. Autobusem, w który uderzył samochód osobowy, podróżowali artyści z Teatru Narodowego Ukrainy. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Do wypadku doszło ok. 15.30 w pobliżu miejscowości Dobromierz. - Kierująca bmw jechała od strony Wrocławia w kierunku w Jeleniej Góry. W trakcie wyprzedzania ciężarówki auto, którym jechała, zderzyło się czołowo z jadącym z przeciwka autokarem - informował asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz, rzecznik świdnickiej policji.

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Trzy osoby jadące autobusem, w tym kierowca, zostały ranne. Jednak, jak mówi policjant, odniosły obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. - Autobus był na ukraińskich numerach rejestracyjnych i przewoził artystów z Teatru Narodowego Ukrainy - relacjonował Oleśkiewicz.

Na miejscu była policja, prokurator, pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Jak informuje dyżurny tej ostatniej, w akcji bierze udział 8 zastępów, a droga jest zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Utrudnienia na trasie trwały ponad 6 godzin.

Wypadek na krajowej "5":

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: doba.pl/ Kontakt24

Pozostałe wiadomości