Została ranna w wypadku drogowym, choć spała w łóżku

Wrocław

Latarnia rozbiła okno na pierwszym piętrzeM. Materlik | TVN24 Wrocław
wideo 2/4

Odłamki szkła zbudziły śpiącą w mieszkaniu na pierwszym piętrze kobietę. Jej okno wybiła latarnia, w którą wcześniej wjechał 22-letni kierowca bmw. Kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 22.30 na ulicy Sądowej w Opolu. Za kierownicą bmw siedział 22-letni mężczyzna ze zbyt ciężką nogą.

- Jadąc w kierunku Sienkiewicza stracił panowanie nad samochodem i wpadł w poślizg. Najpierw wjechał w zaparkowanego volkswagena, potem uderzył w elewację budynku, a następnie w uliczną latarnię, która się złamała i wybiła okno mieszkania na pierwszym piętrze - relacjonuje Agnieszka Nierychła, rzecznik opolskiej policji.

Powalona latarnia, oprócz wybitego lewego skrzydła okna, uszkodziła też wewnętrzny i zewnętrzny parapet. Odłamki raniły kobietę, która spała w łóżku nieopodal okna.

Wszystko się nagrało

Na miejsce wezwano służby. Pogotowie ratunkowe przetransportowało poszkodowaną do szpitala, przebadano ją i ostatecznie zwolniono. Obeszło się bez poważniejszych obrażeń.

Nic nie stało się 22-letniemu kierowcy bmw, a także jego rok starszemu pasażerowi. Mieszkańcy Wielunia zostali przebadani alkomatem. Obaj byli trzeźwi.

- Pracujący na miejscu policjanci przesłuchali uczestników zdarzenia i zabezpieczyli monitoring, który pozwoli na dokładne odtworzenie jego przebiegu. Zatrzymano także dowód rejestracyjny i prawo jazdy kierującego - mówi rzecznik Nierychła.

Do zdarzenia doszło w Opolu na ulicy Sądowej:

Mapa Targeo

Autor: ib/ ks / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | M. Materlik