Wrocław

Sąd skazał pseudokibiców po meczu Śląsk-Zagłębie

Wrocław


Pięć osób zostało ukaranych po niedzielnym meczu. Kolejne pięć ma jeszcze odpowiedzieć przed sądem.

Po niedzielnym meczu Śląska z Zagłębiem we Wrocławiu policja zatrzymała 10 osób.

Wyrok w zawieszeniu i prace społeczne

Jak podaje policja, pięciu mężczyzn zostało skazanych za wniesienie petard na mecz. Dostali kary od 4 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu w zawieszeniu (na okres od 2 do 3 lat), bowiem zdecydowali się dobrowolnie poddać karze.

- Ponadto pseudokibice zostali zobowiązani do wykonania prac społecznych. Dostali też zakazy stadionowe na okres od 2 do 3 lat - powiedział w sobotę PAP Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dwóch innych pseudokibiców odpowie przed sądem za czynną napaść na policjantów. - Sprawcy rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i koszami na śmieci. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia - dodał Zaporowski. Z kolei trzech nieletnich pseudokibiców, w wieku 15 lat, odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.

Zniszczone toalety, wyrwane umywalki

Wstępnie straty na stadionie we Wrocławiu oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W trakcie niemal całego niedzielnego spotkania zarówno kibice Śląska, jak i Zagłębia odpalali petardy oraz race. W sektorze sympatyków gości zniszczone zostały także toalety. Powyrywano umywalki, deski klozetowe, grzejnik oraz dozowniki na mydło. Mecz Śląska z Zagłębiem oglądało na trybunach ok. 20 tys. osób, w tym ponad 1200 fanów drużyny z Lubina.

Autor: balu/mz / Źródło: PAP/TVN 24 Wrocław

Pozostałe wiadomości