Jeździł slalomem, wywrócił się, a potem uciekał. Kierowca pijany, motorower kradziony

Autor:
ng/gp
Źródło:
tvn24.pl/KMP Legnica
Kradzionym motorowerem uciekał przed policją
Kradzionym motorowerem uciekał przed policjąKMP Legnica
wideo 2/5
411-182804_Trim

Jechał slalomem, a gdy policjanci próbowali go zatrzymać, zaczął uciekać. Wjeżdżał na chodnik i tereny zielone, a w pewnym momencie skręcił gwałtownie i wjechał w uliczkę, na której znajdowały słupki bezpieczeństwa. Motorowerzysta był pijany, a motorower kradziony.

W nocy z 30 na 31 marca oficer dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się motorowerem w okolicach miejscowości Rzeszotary.

Na miejsce został wysłany patrol drogówki. Policjanci usłyszeli od świadków zdarzenia, że mężczyzna jeździł zygzakiem po jezdni, wywrócił się a następnie odjechał w kierunku Legnicy. Funkcjonariusze udali się we wskazanym kierunku i namierzyli motorowerzystę na ulicy Poznańskiej.

- Mężczyzna jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Policjanci uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe, celem zatrzymania kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna nie zatrzymał się i rozpoczął ucieczkę, podczas której popełnił wiele wykroczeń drogowych i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący uciekając jechał pod prąd, wjeżdżał na chodnik i tereny zielone. W pewnym momencie skręcił gwałtownie i wjechał w uliczkę na której znajdowały słupki bezpieczeństwa uniemożliwiające wjazd radiowozowi. Policjanci objechali to miejsce i zauważyli leżący motorower oraz idącego chwiejnym krokiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi uciekiniera – poinformowała m. asp. Anna Tersa, oficer prasowy legnickiej policji.

Mężczyzna trafił do aresztu

Po wylegitymowaniu okazało się, że to 22-letni mieszkaniec gminy Miłkowice. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma on 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym policjanci ustalili również, że motorower, którym się poruszał pochodził z kradzieży.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem. 22-latkowi grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: tvn24.pl/KMP Legnica

Źródło zdjęcia głównego: KMP Legnica

Pozostałe wiadomości