Misja-pielgrzymka. Żołnierze będą jeździć po Afganistanie z relikwiami Jana Pawła II

Wrocław

10. Opolska Brygada LogistycznaRelikwie zostały przekazane podczas uroczystej mszy

Kapelan polskiego kontyngentu w Afganistanie - w trakcie rekolekcji wielkopostnych - odwiedzi wszystkie bazy, w których stacjonują nasi żołnierze. Tematem przewodnim będzie osoba św. Jana Pawła II, dlatego specjalnie na tę okazję do Afganistanu poleciały relikwie papieża Polaka.

Relikwie do Afganistanu przetransportował osobiście pułkownik Szymon Lepiarz, dowódca 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, która stanowi część około 200-osobowej grupy polskich żołnierzy, biorących udział w misji Resolute Support.

- To niecodzienne wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii PKW Afganistan i miało na celu spotkanie z osobą, nauczaniem i świadectwem życia tego wielkiego Polaka w czasie Wielkiego Postu na ziemi afgańskiej - informuje w komunikacie por. Zbigniew Kuźniar, oficer prasowy VII zmiany polskich żołnierzy w Afganistanie.

Pielgrzymka po bazach

Relikwie przekazane zostały na ręce dowódcy VII zmiany w trakcie uroczystej mszy świętej, w której udział brało kilkudziesięciu polskich żołnierzy. Ale nie tylko oni będą mieli okazję, aby je ucałować.

- Wraz z kapelanem księdzem majorem doktorem Sebastianem Piekarskim dotrą do wszystkich baz wojskowych, w których stacjonują polscy żołnierze na terenie całego Afganistanu. Dotrą one również do baz wojsk specjalnych Hunter i Morehead, gdzie na spotkanie w czasie rekolekcyjnego dnia skupienia oczekują również żołnierze sił koalicyjnych - dodaje por. Kuźniar.

Między bazami są spore spore odległości, dlatego rekolekcje potrwają aż do Wielkanocy. Księdza będzie eskortować grupa żołnierzy.

Z uwagi na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, żołnierzom ma zostać przybliżone nauczanie Jana Pawła II związane z ojczyzną, co "ma utwierdzić w nich ducha służby i patriotyzmu".

Autor: ib/mś / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: 10. Opolska Brygada Logistyczna