Przewrócił się na bok i uderzył w radiowóz. Policja pokazuje nagranie

Wrocław

Kierowcy pobrano krew do dalszych badańDolnośląska Policja
wideo 2/2

Prawdopodobnie jechał za szybko, przewrócił się na bok, zjechał na pas zieleni i uderzył w radiowóz – tak policjanci opisują zdarzenie, do którego doszło we wtorek na krajowej "3" w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie).

Groźnie wyglądający wypadek opisywał we wtorek Kontakt24.

Teraz policjanci pokazują nagranie z wideorejestratora.

Przewrócił się na bok, przejechał przez pas zieleni

- 20-letni kierowca przemieszczając się samochodem osobowym w kierunku Zgorzelca, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości zjechał w kierunku osi jezdni, a następnie uderzył w krawężnik, co doprowadziło do przewrócenia się auta, które następnie przejechało przez pas zieleni i uderzyło w policyjny radiowóz – tak to zdarzenie opisują policjanci.

Zbadają krew

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Zdaniem funkcjonariuszy kierowca mógł być pod wpływem środków odurzających. Pobrano mu krew do dalszych badań.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Jeżeli potwierdzi się, że 20-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków i w takim stanie spowodował kolizję, odpowie przed sądem. Za to grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. - Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg – podkreślają.

Autor: mmw/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Dolnośląska policja