Zaklejała Kubie usta taśmą, przywiązywała go do krzesła. Przedszkolanka skazana

Wrocław

W przedszkolu miało dochodzić do znęcania się nad 6-letnim chłopcemTVN24 Wrocław
wideo 2/4

Głogowski sąd skazał Elżbietę K. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Przedszkolanka nie będzie mogła również wykonywać zawodu przez najbliższe 10 lat. Kobieta została uznana winną znęcania się nad podopiecznym. Zaklejała mu usta taśmą, przyklejała ręce i nogi do krzesła, szarpała za uszy.

O sytuacji w jednym z głogowskich niepublicznych przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, jako pierwsi usłyszeli rodzice przedszkolaków. Dzieci opowiedziały im, jak opiekunka traktuje ich kolegę - sześcioletniego niepełnosprawnego Kubę.

Rodzice o sprawie poinformowali dyrekcję, ta zaś zawiadomiła policję. Sprawą zajęły się również prokuratura oraz Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Przemoc fizyczna i psychiczna

Śledczy ustalili, że przedszkolanka w obecności innych dzieci znęcała się nad sześcioletnim chłopcem fizycznie i psychicznie. W styczniu tego roku została oskarżona o znęcanie się nad niepełnosprawnym podopiecznym w okresie od września 2017 roku do marca 2018 roku.

- To zachowanie oskarżonej polegało między innymi na tym, że zaklejała dziecku usta taśmą klejącą, unieruchamiała przy krześle, przyklejając ręce i nogi taśmą, szarpała za uszy. (...) Oskarżona nie radziła sobie z zachowaniem dziecka, które wymagało szczególnej opieki i uwagi, i w celu wyegzekwowania od niego podporządkowania się regułom obowiązującym w grupie, stosowała wobec niego przemoc fizyczną i psychiczną - tłumaczyła Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przedszkolanka skazana

Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

W czwartek sąd przychylił się do uzgodnionej z prokuraturą kary i skazał przedszkolankę na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Oprócz tego orzekł zakaz wykonywania zawodu na okres 10 lat. Kobieta będzie musiała zapłacić siedem tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzinie Kuby.

Autor: ib/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | D. Wudniak