Ogień na ósmym piętrze. Zginął młody mężczyzna

Wrocław

Aktualizacja:
Pożar we Wrocławiu. Jedna osoba nie żyjeInternauta/ facebook.com/popowiceonline
wideo 2/2

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, jaki pojawił się w mieszkaniu w jednym z wrocławskich bloków. W pożarze zginęła jedna osoba.

Mieszkańców bloku przy ul. Bobrzej we Wrocławiu obudził hałas. Niektórzy widzieli dym, inni płomienie. Około północy ktoś poinformował służby, że w jednym z mieszkań wybuchł pożar.

- Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że pali się lokal na ósmym piętrze bloku. Ze względu na zagrożenie podjęto decyzję o konieczności ewakuacji mieszkańców z wyższych kondygnacji - relacjonował mł. bryg. Janusz Majtyka z wrocławskiej straży pożarnej. I dodawał, że swoje mieszkania musiało opuścić kilkadziesiąt osób.

Sprawdzą, co się stało

Podczas przeszukiwania mieszkania odnaleziono ciało mężczyzny. Z relacji sąsiadów wynika, że to trzydziestokilkuletni właściciel mieszkania. Przyczyna wybuchu pożaru jest nieznana. Ma ustalić ją policja.

Ewakuowani na powrót do swoich domów czekali w specjalnie podstawionym autobusie. Przed godziną trzecią, po wywietrzeniu pomieszczeń, wszyscy wrócili do swoich mieszkań.

Na miejscu było osiem zastępów straży pożarnej, policja i prokurator.

Sąsiedzka pomoc

Społecznicy z osiedla Popowice, gdzie znajduje się blok w którym doszło do pożaru, organizują pomoc dla osób pogorzelców i tych, których mieszkania ucierpiały w trakcie akcji gaśniczej.

O tym jak pomóc można przeczytać na facebookowej stronie Popowice Online:

Pożar wybuchł w jednym z bloków na terenie Wrocławia:

Mapa Targeo

Autor: mnd, tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Internauta/ facebook.com/popowiceonline