Wrocław

Polowanie na autobus

Wrocław

facebook.com/MPKweWrocławiu | Lukasz WolniewiczCzarno-biały ikarus jeździ po Wrocławiu od kilku dni

W trasie, na przystanku, z przodu i z tyłu. We Wrocławiu trwa fotograficzne polowanie na najsłynniejszy w mieście autobus.

Czarno-biały ikarus wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Także tych wyposarzonych w aparaty fotograficzne. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pokazało właśnie na swoim profilu facebookowym kilka najciekawszych zdjęć.

Walczą z wandalizmem

Spółka od lat walczy z wandalami, którzy niszczą autobusy i tramwaje. Zamontowanie kamer niczego nie zmieniło, więc przyjęto inną strategię. Ikarusa oddali w ręce grafficiarzy.

- Zakazany owoc smakuje najlepiej. Dlaczego więc nie pozwolić im zrobić czegoś, co w efekcie jset ładne i przyciąga uwagę - tłumaczył jeden z pracowników MPK.

To nie koniec zmian

Dwudniowa akcja przemalowania autobusu kosztowała 3 tysiące złotych. To nic w porównaniu z kwotami, jakie MPK wydaje na naprawę zniszczonych przez wandali pojazdów. Nieoficjalnie przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zdradzają, że zaraz po zakończeniu Euro 2012, przedsiębiorstwo ma w planach oddać kolejny pojazd w ręce grafficiarzy.

Autor: balu/par / Źródło: facebook.com/MiejskiePrzedsiębiorstwoKomunikacyjneWeWrocławiu

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/MPKweWrocławiu | Lukasz Wolniewicz