Pijana matka z dwuletnim synkiem na placu zabaw

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Polkowice
Pijana matka zajmowała się dwuletnim dzieckiem na placu zabaw (materiał z 11 marca 2021 roku)
Pijana matka zajmowała się dwuletnim dzieckiem na placu zabaw (materiał z 11 marca 2021 roku)TV24 Wrocław
wideo 2/7
TV24 WrocławPijana matka zajmowała się dwuletnim dzieckiem na placu zabaw

2,3 promila alkoholu miała w organizmie kobieta, która na jednym z placów zabaw w Polkowicach zajmowała się swoim dwuletnim synem. 38-latka została zatrzymana, usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

Policjanci o zachowaniu kobiety zostali poinformowani telefonicznie przez mieszkańców miasta. Ze zgłoszeń wynikało, że na placu zabaw przy ulicy Ratowników małym dzieckiem zajmuje się nietrzeźwa matka.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Noc w areszcie

- Zachowywała się agresywnie, była pobudzona. Chwiejny krok wskazywał, że może mieć trochę promili w organizmie. Policjanci wraz ze strażnikami miejskimi udali się na miejsce i rzeczywiście zastali kobietę, która prowadząc wózek, potrzebowała przysiąść co chwilę na ławce, nie mogła utrzymać równowagi - mówi Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji.

38-latka została przebadana alkomatem. Wynik to 2,3 promila w wydychanym powietrzu. Kobieta została zatrzymana i spędziła noc w policyjnej celi. W tym czasie maluch został przekazany pod opiekę babci.

Kobieta usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, za co grozi jej do pięciu lat więzienia. Sprawą jej dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lubinie.

Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”
Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne” 13.04 | Zapytali ponad tysiąc dorosłych Finów, czy w dzieciństwie cierpieli z powodu uzależnienia rodzica od alkoholu. Ponad 200 odpowiedziało twierdząco. Już jesienią gotowa ma być kolejna kampania fińskiej organizacji Lasinen Lapsuus. Zasłynęli projektem "Monsters", który miał pokazać, że dla dziecka pijany rodzic to po prostu potwór. Film przerażał. Czym zaskoczą tym razem? Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Polkowice

Źródło zdjęcia głównego: Policja Polkowice

Pozostałe wiadomości