Wrocław

Policjant i strażnik miejski oskarżeni o pobicie. "Bił pięścią w twarz i kopał"

Wrocław

TVN24 ArchiwumMężczyźni za pobicie odpowiedzą przed sądem

Prokuratorzy z Lubania (woj. dolnośląskie) skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko strażnikowi miejskiemu i policjantowi. Zdaniem śledczych, mężczyźni w październiku 2013 roku pobili 58-latka. Grozi im do 5 lat więzienia.

- Funkcjonariuszowi policji i strażnikowi miejskiemu zarzucono pobicie Kazimierza W., a policjantowi dodatkowo naruszenie nietykalności funkcjonariusza straży gminnej w Sulikowie i kierowania wobec niego gróźb karalnych, celem zmuszenia go do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych – informuje Violetta Niziołek z prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze.

Pobity za zwrócenie uwagi?

Jak według śledczych wyglądały wydarzenia?

7 października ubiegłego roku 28-letni policjant Paweł R. i 34-letni strażnik miejski Marek S. zatrzymali się na poboczu drogi w centrum Sulikowa (woj. dolnośląskie). Zdaniem prokuratorów mężczyźni wysiedli z pojazdu i zaczęli rozmawiać z napotkanymi przypadkowo mieszkańcami. W międzyczasie Marek S. miał udać się w bramę jednej z pobliskich posesji, by tam pod oknami załatwić potrzebę fizjologiczną.

- Takie zachowanie nie spodobało się panu Kazimierzowi, który miał zwrócić uwagę oskarżonemu. To z kolei zdenerwowało strażnika miejskiego, który zaczął bić pięścią w twarz i kopać mężczyznę. W obronie 58-latka stanął jego brat. Natomiast Marka S. postanowił wesprzeć kolega z policji. Świadkiem wydarzeń był funkcjonariusz straży gminnej, będący na służbie, który zwrócił uwagę agresywnym mężczyznom na ich zachowanie – relacjonuje Violetta Niziołek z prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze. Komentarz miał jeszcze bardziej rozwścieczyć Pawła R., który agresję skierował wobec mundurowego.

Funkcjonariusze zawieszeni. Grozi im do 5 lat

Tuż po zdarzeniu, zarówno policjant, jak i strażnik miejski zostali zawieszeni w swoich obowiązkach służbowych. Oskarżeni nie przyznali się do winy. Złożone przez nich wyjaśnienia są sprzeczne z ustaleniami śledczych.

Mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Tak w ubiegłym roku poszkodowany mężczyzna relacjonował wydarzenia:

Mężczyzna opowiada o pobiciu przez strażnika i policjanta
Mężczyzna opowiada o pobiciu przez strażnika i policjanta A.Stefańczyk | TVN24 Wrocław

Do bójki doszło w Sulikowie:

Mapa Targeo

Autor: tam/mz / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Archiwum

Pozostałe wiadomości