Pogoda dla Wrocławia: wietrznie i pochmurno

TVN 24 Wrocław | G.DemczyszakWe Wrocławiu przelotnie będzie padał śnieg

W nocy słupki rtęci spadną poniżej zera, a miejscami spadnie śnieg. Po opadach deszczu i mokrego śniegu na drogach, zwłaszcza w nocy, będzie ślisko. Oblodzenie może wystąpić również na chodnikach.

- W nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie do minimum -3 stopni Celsjusza. Na niebie pojawi się spore zachmurzenie, możliwe są również opady śniegu - prognozuje Arleta Unton-Pyziołek z TVN Meteo. - Szczególnie uważni powinni być kierowcy, ponieważ marznący śnieg może spowodować gołoledź na drogach - dodaje.

Wieczorem w stolicy Dolnego Śląska mocniej powieje od zachodu. Ciśnienie około północy wyniesie 990 hPa i będzie ciągle rosło.

W piątek mocno powieje

- W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i umiarkowane. Podobnie jak w nocy będzie będzie dość silny i umiarkowany wiatr od zachodu - wyjaśnia Unton-Pyziołek.

Jak przewidują synoptycy wystąpią również przelotne opady śniegu. Ciśnienie w południe wyniesie 995 hPa i będzie wzrastać.

Biało na górskich drogach

Kierowcy jadący w górskie miejscowości powinni zdjąć nogę z gazu. Na drogach zalega śnieg głównie w Kotlinie Kłodziej, okolicy Lubania i Legnicy. Tam wyjechały już pierwsze pługopiaskarki, które przez całą noc będą odgarniać marznący i zalegający śnieg.

CZYTAJ WIĘCEJ

Autor: balu/roody / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Wrocław | G.Demczyszak

Pozostałe wiadomości