Wrocław

Pies skatowany betonową płytą. Apel o pomoc w znalezieniu sprawcy

Wrocław

Straż miejska w LegnicyPies został zakatowany

Straż miejska i policja proszą o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, który skatował psa w legnickim parku. Zwierzę było bite kawałkiem betonowej płyty tak mocno, że weterynarz mógł je tylko uśpić.

- Dyżurny przyjął od mieszkanki Legnicy telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie parku miejskiego usiłował zabić psa. Kobieta była świadkiem zdarzenia - relacjonuje st. insp. Jacek Śmigielski ze straży miejskiej w Legnicy.

Bił betonową płytą

Kiedy strażnicy pojawili się przy ul. Korfantego, odnaleźli skatowane zwierzę.

- Mężczyzna w wieku ok. 60-65 lat pobił je kawałkiem betonowej płyty. Na miejsce wezwano policję oraz lekarza weterynarii, ale sprawca zdążył się oddalić - dodaje strażnik.

Na ratunek dla psa było jednak za późno. Obrażenia zwierzęcia były na tyle poważne i rozległe, że weterynarz musiał je uśpić.

Szukają sprawcy

Rozpoczęły się poszukiwania podejrzewanego mężczyzny. Kobieta, która widziała zdarzenie, podała funkcjonariuszom rysopis sprawcy i wspólnie z nimi objechała okolicę. Mężczyzny nie udało się jednak odnaleźć.

- Ze względu na szczególne okrucieństwo zdarzenia prosimy osoby, które je widziały lub posiadają informacje na temat sprawcy o kontakt telefoniczny pod numerem alarmowym straży miejskiej 986 lub policji 997 - apelują strażnicy z Legnicy.

Do zdarzenia doszło w parku w Legnicy

Mapa Targeo

Autor: ansa / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska w Legnicy

Pozostałe wiadomości