Wrocław

Pociąg uderzył w ciągnik rolniczy. Nie żyje 48-latek

Wrocław

Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje traktorzysta
Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje traktorzystatvn24
wideo 2/3

Wypadek na Opolszczyźnie. Ciągnik rolniczy wjechał na przejazd kolejowy i wtedy uderzył w niego pociąg towarowy. 48-letni kierowca zmarł.

Zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Racławicach Śląskich służby otrzymały przed godziną 9.30.

- Za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymaliśmy zgłoszenie od PKP, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym - pomiędzy Racławicami Śląskimi, a Głogówkiem - doszło do zderzenia pociągu towarowego z ciągnikiem rolniczym - mówi mł. bryg. Piotr Sobek ze straży pożarnej w Prudniku.

Zbadają, co się stało

48-letni traktorzysta doznał poważnych obrażeń. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten jednak odleciał pusty, bo - mimo prowadzonej przez służby reanimacji - mężczyzna zmarł.

Na miejscu były trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Prudnika i dwa zastępy ochotników z Racławic Śląskich, pogotowie ratunkowe i policja. Okoliczności zdarzenia zbada specjalna komisja wypadkowa i prokurator.

Bez rogatek, ale oznaczony

- Z informacji przekazanych od służb pracujących na miejscu wynika, że widoczność na przejeździe pozwalała bezpiecznie przekroczyć tory - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. A sierż. Monika Łyko z policji w Prudniku informuje: - Przejazd nie miał rogatek, ale był oznaczony krzyżami św. Andrzeja.

Na zablokowanym odcinku wprowadzono komunikację zastępczą. Po zakończeniu prac służb pociągi mają kursować bez utrudnień.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu prudnickiego:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: OSP Racławice Śląskie

Pozostałe wiadomości