Wrocław

Na A4 przewróciła się cysterna z tlenem. Utrudnienia mogą potrwać do wieczora

Wrocław

Przewrócona cysterna blokuje A4
tvn24Przewrócona cysterna uniemożliwa przejazd przez opolski odcinek A4

Już kilkanaście godzin trwają utrudnienia na A4 w okolicach Opola. Na drodze przewróciła się cysterna przewożąca tlen. By postawić pojazd na koła konieczne jest wypuszczenie gazu.

Nad ranem na opolskim odcinku autostrady A4, między węzłami Opole Zachód a Opole Południe doszło do wypadku z udziałem cysterny przewożącej tlen.

- Na 240 kilometrze autostrady, w kierunku Katowic, cysterna przewożąca tlen, z nieustalonych na razie przyczyn, zjechała na pobocze i przewróciła się - mówi kpt. Łukasz Olejnik z PSP Opole.

Jedna osoba została ranna. To pasażer ciężarówki, który trafił do szpitala. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Jest na miejscu zdarzenia.

Kilkanaście godzin utrudnień

Droga początkowo była całkowicie zablokowana. Teraz jest przejezdna w stronę Wrocławia, ale z utrudnieniami wciąż muszą liczyć się kierowcy jadący w stronę Katowic. Dla nich wyznaczono objazd. Jak szacuje strażak kłopoty dla kierowców mogą potrwać jeszcze kilka godzin. - Może to być około 3-4 godzin. Jeśli po postawieniu cysterny na koła stwierdzimy, że uszkodzenie pozwala na przestawienie cysterny na drogę utrudnienie zakończy się w tym czasie. Jednak jeśli okaże się bardziej uszkodzona, niż nam się teraz wydaje, to działania będą wydłużone - powiedział przed godziną 14 kpt. Olejnik.

Akcja trwa tak długo, ponieważ utrudniony jest dostęp do zaworów, dzięki którym można wypuścić tlen z cysterny. - Mamy dostęp do jednego z nich. Nie możemy go wypuszczać w zbyt dużych ilościach, by nie stwarzać zagrożenia na nitce w kierunku Wrocławia - wyjaśniał strażak.

Do zdarzenia doszło na A4 w okolicach Opola:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości