Bulterier pogryzł trzyletnią dziewczynkę. "Ma liczne rany kąsane, jest w śpiączce"

Aktualizacja:
3-latka pogryziona przez psa
3-latka pogryziona przez psa
tvn24
tvn247-letni bulterier pogryzł dziecko. Dziewczynka trafiła do szpitala, pies na obserwację

Trzyletnia dziewczynka pogryziona przez psa trafiła do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Dziecko przeszło operację. Jak informują lekarze jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie.

- Podczas zabawy, na podwórku, z psem trzyletnia dziewczynka została pogryziona przez zwierzę. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Opolu - informuje sierż. sztab. Paulina Porada, rzecznik prasowy policji w Strzelcach Opolskich.

Pies należy do rodziny. - W chwili zdarzenia dziecko znajdowało się pod opieką rodziców. Sprawdzamy, czy trzylatka miała właściwą opiekę - mówi Porada.

Lekarz: stan ciężki, ale stabilny

Dziewczynka trafiła do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. - Dziecko przeszło operację w zakresie twarzy i szyi. Ma liczne rany kąsane. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej - mówi dr n. med. Wojciech Walas, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków WCM Opole. I dodaje: pacjentka, ze względu na głębokość obrażeń i ich rozległość, jest zaintubowana i podłączona do respiratora. Lekarz podkreśla, że zawsze w sytuacji pogryzienia przez zwierzęta istnieje ryzyko zakażenia.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 7-letni bulterier, w 2016 roku, nie był szczepiony. Dlatego o sprawie powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Strzelcach Opolskich. Pies jest poddany obserwacji. Przebywa w kojcu na posesji właściciela.

Lekarz o stanie 3-latki pogryzionej przez psa
Lekarz o stanie 3-latki pogryzionej przez psaK. Połosak | TVN24 Wrocław

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu strzeleckiego:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości