Złodziej ukradł dokumentację medyczną niepełnosprawnego Franka. "Proszę, odeślij nam dysk"

TVN24

tvn24Mama Franka apeluje: złodzieju oddaj nam dokumentację medyczną

"Złodzieju, który (...) skradłeś mi laptopa z dyskiem zewnętrznym (...) weź sobie ten sprzęt, to tylko laptop, ale proszę odeślij mi dane z dysku zewnętrznego" - apeluje w internecie mama niemal 8-letniego Franka. Na dysku znajdowała się dokumentacja medyczna chłopca, ale także nagrania pokazujące postępy w rozwoju Franka. Sprawcy kradzieży szuka policja.

Do kradzieży doszło 11 kwietnia na parkingu przy jednym ze sklepów dyskontowych w Opolu. - To miały być zwykłe obiadowe zakupy. Zaparkowałyśmy z córką przed sklepem. Córka zapytała, czy może schować torbę do bagażnika. I pewnie, gdy ją tam wrzucała zobaczył to złodziej. Pewnie torba była jego celem - mówi Agnieszka Kossowska, mama Franka.

Ukradł dokumentację medyczną i "bezcenne nagrania"

Gdy złodziej otworzył bagażnik, zobaczył tam nie tylko torebkę, ale także torbę z laptopem i dyskiem zewnętrznym. I to właśnie na ten sprzęt się połakomił. Problem w tym, że na skradzionym dysku były ważne dla Franka, jego rodziny i lekarzy, dane medyczne.

- Były tam też nagrania dziecka, które nauczyło się mówić. Nagrania domowe, te z rehabilitacji i terapii. Dla osoby postronnej bezużyteczne, dla nas bezcenne i ważne. Pokazują drogę Frania, który jest dzieckiem niepełnosprawnym - relacjonuje Kossowska.

Złodzieja szuka policja, a mama chłopca apeluje do jego sumienia

Franek ma prawie 8 lat. Na świat przyszedł jako wcześniak. Rokowania nie były optymistyczne. Jak mówi mama chłopca, lekarze nie dawali mu dużych szans na samodzielność. Tymczasem jej syn robi postępy. Każdego dnia walczy ze sprzężoną niepełnosprawnością. Mimo ciężkiej rehabilitacji i terapii chłopiec nie traci dobrego humoru. - Jest małym zbójem, łobuzem - jak każdy chłopiec w jego wieku. Jest po prostu zwykłym dzieckiem - podkreśla mama Franka.

Złodzieja szuka policja. - Zajęliśmy się sprawą natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży. Jedna grupa funkcjonariuszy ustala świadków zdarzenia, a druga prowadzi czynności operacyjne - mówi nadkom. Marzena Grzegorczyk z opolskiej policji.

A mama chłopca apeluje: złodzieju, laptopa sobie zostaw, ale bardzo proszę odeślij nam ten dysk.

Dysk zewnętrzny można odesłać albo do supermarketu przy ul. Krapkowickiej w Opolu, na Politechnikę Opolską albo na I Komisariat Policji w Opolu.

Do kradzieży doszło w Opolu:

Mapa Targeo

Autor: tam/mś / Źródło: TVN24 Wrocław