TVN24 | Wrocław

Samochód koziołkował, przeleciał nad ogrodzeniem i wpadł w panele fotowoltaiczne

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib//rzw
Źródło:
TVN24 Wrocław
Auto przeleciało nad ogrodzeniem i dachowało na posesji (materiał z 7.11.2021)
Auto przeleciało nad ogrodzeniem i dachowało na posesji (materiał z 7.11.2021)TVN24 Wrocław
wideo 2/3
TVN24 WrocławAuto przeleciało nad ogrodzeniem i dachowało na posesji

Na obrzeżach Opola samochód prowadzony przez 26-letniego mężczyznę uderzył w słup telekomunikacyjny, przekoziołkował na polu i przelatując nad ogrodzeniem, dachował na prywatnej posesji. Auto wylądowało na panelach fotowoltaicznych. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 6 na ulicy Krapkowickiej. Według wstępnych ustaleń policjantów, 26-latek stracił panowanie nad pojazdem wskutek nadmiernej prędkości.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Auto wypadło z drogi i koziołkowało na poluprostozopolskiego.pl

Auto na posesji

- Kierujący zjechał z drogi, uderzył w słup telekomunikacyjny, następnie koziołkował i zatrzymał się dopiero na prywatnej posesji - informuje Karol Brandys z biura prasowego opolskiej policji.

Audi przekoziołkowało w taki sposób, że przeleciało nad ogrodzeniem, nawet go nie zahaczająć, po czym wpadło na ustawione tuż za nim panele fotowoltaiczne. Kilka z nich zostało uszkodzonych.

Auto przeleciało nad ogrodzeniemprostozopolskiego.pl

Reporter TVN24 rozmawiał o zdarzeniu z mieszkanką domu, przy którym doszło do wypadku. Jak twierdzą lokatorzy domu, mieli sporo szczęścia, ponieważ auto zatrzymało się tuż pod oknem pokoju, w którym spali.

- Dziwne jest to, że nie uderzył w płot, że ten płot go nie zatrzymał. On się odbił i przeskoczył ponad tym płotem. Tego generalnie nikt nie widział, bo to jest chwila moment, rano. Tylko skutki już żeśmy oglądali. W jakiś sposób te panele go ochroniły, bo nie uderzył w budynek. Gdyby to było uderzenie w budynek, to trudno by powiedzieć co by się działo - mówi Sabina Morela-Mirecki.

Kierowca w ciężkim stanie

Kierujący 26-latek został poważnie ranny, przewieziono go karetką do szpitala. - Pobrano od niego krew do badań pod kątem zawartości alkoholu lub innych środków psychoaktywnych - przekazuje Brandys.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady. Będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

26-letni kierowca jest w ciężkim stanieprostozopolskiego.pl

Autor:ib//rzw

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: prostozopolskiego.pl

Pozostałe wiadomości