Dwulatka wpadła do szamba. Lekarzom nie udało się jej uratować

TVN24

Zmarło dziecko, które wpadło do szambaJ. Jacheć | TVN24 Wrocław
wideo 2/3

Nie żyje dwuletnia dziewczynka, która w niedzielę wpadła do przydomowego szamba. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii.

Do wypadku doszło w niedzielne południe w Opolu. Dwuletnią dziewczynką opiekował się ojciec. W pewnym momencie, jak informowała policja, mężczyzna zauważył, że dziecko zniknęło. Córkę odnalazł w szambie.

Dwulatka wpadła do studzienkitvn24

Przegrana walka o życie

Dwulatkę, w ciężkim stanie, przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Tam, przez ponad trzy godziny, była reanimowana. Lekarzom udało się przywrócić funkcje życiowe dziewczynki, która trafiła na dziecięcy oddział intensywnej terapii.

- Dziecko zmarło w nocy z niedzieli na poniedziałek - przekazał dr n. med. Wojciech Walas, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii dzieci i noworodków USK w Opolu.

Sprawdzają, jak doszło do tragedii i kto mógł zawinić

Trwa śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii. Jak informuje Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, na razie postępowanie prowadzone jest w sprawie, a to oznacza, że na tym etapie nikt nie usłyszał zarzutów.

- Śmierć dziecka oznacza, że w zostanie zmieniona kwalifikacja w postanowieniu o wszczęciu śledztwa - mówi prokurator. I dodaje, że początkowo postępowanie zostało wszczęte w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz śledczy będą badać, czy w tym przypadku nie doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci.

W niedzielę, na posesji, na której doszło do zdarzenia, przeprowadzono oględziny. Zabezpieczono też monitoring, choć nie wiadomo, czy zarejestrował on moment wypadku. Śledczy przesłuchali też ojca dziewczynki i dwóch świadków, którzy brali udział w poszukiwaniach dziecka i jego resuscytacji.

Dziecko przebywało w opolskim szpitalu:

Mapa Targeo

Autor: tam/mś / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: prostozopolskiego.pl