Wrocław

Błyskawiczny wyrok. Czterech mężczyzn skazanych za pobicie Turków

Wrocław

Sąd skazał czterech mężczyzn na pierwszej rozprawie
TVN24 WrocławWyrok zapadł na pierwszej rozprawie

Na kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał w środę Sąd Okręgowy w Opolu Kevina S., Dawida M. Dominika F. i Krzysztofa Ż. za pobicie i znieważenie sześciu studentów z Turcji. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2016 roku w jednym lokali w centrum Opola. Oskarżeni - mający w chwili popełnienia czynu od 19 do 22 lat - bawili się w barze, gdzie przebywali także dwaj studenci z Turcji. W pewnym momencie jeden z oskarżonych podszedł do cudzoziemca i zapytał, czy chce mieć na głowie rozbity kufel, po czym uderzył go szklanym naczyniem w głowę.

Zaatakowani uciekli z lokalu, ale czterej oskarżeni ruszyli za nimi w pościg. W okolicy miasteczka akademickiego Uniwersytetu Opolskiego spotkali czterech innych studentów z Turcji. Początkowo obrażali Turków słownie, a następnie ich pobili.

"Motyw rasistowski"

- Motywem i pobicia i zniewag był motyw rasistowski - nie miał wątpliwości Krzysztof Oszek z Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Sąd stwierdził, że zebrany materiał dowodowy co okoliczności popełnianych przestępstw nie budzi żadnych wątpliwości.

Każdy z czterech oskarżonych dostał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i dozór kuratora. Dodatkowo każdy z podsądnych musi zapłacić po 1500 zł grzywny i po 4,5 tys. zł tytułem nawiązki na rzecz poszkodowanych Turków. Oskarżeni nie stawili się w sądzie.

Autor: ib/mś / Źródło: PAP/TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości