Śmiertelne potrącenie na pasach. Podejrzany zatrzymany 400 kilometrów od miejsca wypadku

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław
Kierowca seicento został tymczasowo aresztowanyTVN24 Wrocław
wideo 2/3
TVN24 WrocławKierowca seicento został tymczasowo aresztowany

Po kilku dniach poszukiwań policjanci namierzyli kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie starszej kobiety na przejściu dla pieszych w Oleśnicy (Dolnośląskie). 28-letni mężczyzna usłyszał zarzut i został aresztowany.

W poniedziałkowy poranek 13 stycznia, służby ratunkowe zostały wezwane na ulicę Sinapiusa w Oleśnicy. 84-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Zginęła na miejscu.

Obok przejścia stał porzucony, uszkodzony, pomarańczowy fiat seicento. Kierowcy nie było. Uciekł z miejsca zdarzenia.

Zatrzymany w Szczecinie

Policyjni technicy zabezpieczyli ślady, zebrali dowody. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy potrącenia. Jeszcze tego samego dnia Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy policji w Oleśnicy oznajmiła, że pracujący nad sprawą funkcjonariusze mają już pewne ustalenia, a namierzenie kierowcy jest kwestią czasu.

W czwartek 16 stycznia w Szczecinie zatrzymany został mężczyzna, wówczas jeszcze podejrzewany o potrącenie i ucieczkę. Dzień później Michał R. został przewieziony do oleśnickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się, ale odmówił składania wyjaśnień.

- Sąd Rejonowy w Oleśnicy przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - mówi Tomasz Słowik z Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

28-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Podejrzany o śmiertelne potrącenie został zatrzymany w Szczeciniemojaolesnica.pl

Źródło: TVN24 Wrocław

Autor:ib/ks

Źródło zdjęcia głównego: mojaolesnica.pl