Zebrali pieniądze i sami wyremontowali klinikę, teraz malują ściany. "Dzieciom będzie przyjemniej"

Wolontariusze malowali ściany kliniki dziecięcej
Wolontariusze malowali ściany kliniki dziecięcej
M. Skrobotowicz | TVN24 Wrocław
M. Skrobotowicz | TVN24 WrocławWolontariusze malowali ściany kliniki dziecięcej

Najpierw sami zbierali pieniądze, potem na własną rękę wymieniali okna, a teraz rozpoczęli malowanie ścian Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu. Grupa wolontariuszy, w tym zagranicznych studentów, chwyciła za pędzle, by na ścianach oddziału wymalować kolorowe postacie. - Dzieciakom będzie dużo przyjemniej - cieszy się jeden z rodziców.

- Ta klinika wymagała gruntownego remontu. Jeszcze trzy lata temu jej stan techniczny był nie do zaakceptowania. Nie było tu niczego. Uznaliśmy, że coś trzeba z tym zrobić - mówi Artur Fedoczyński, prezes fundacji Ludzie Ludziom i Ludzikom, która ufundowała farby dla kliniki.

"Jest dużo przyjemniej"

Wspólnymi siłami wolontariuszom, rodzicom i lekarzom udało się wyremontować zniszczone ściany, nieszczelne okna i wymienić stare wykładziny. Teraz klinika ma być weselsza dla najmłodszych pacjentów. Pierwsze efekty zachwyciły rodziców i ich pociechy.

- Dużo przyjemniej jest przebywać w takim pomieszczeniu. Weszliśmy zanim zaczęły się tu prace, a gdy wyszliśmy już się działo. Jest dużo weselej - cieszył się pan Tomasz, ojciec Tymoteusza. A pan Paweł dodawał: będzie dużo lepiej wizualnie i przyjemniej dzieciakom.

Pomoc zza granicy

Malowanie ścian kliniki ma potrwać około tygodnia. W pierwszej turze za pędzle chwyciło 25 osób. - To zaledwie gromadka chętnych. Wszystkich nie bylibyśmy w stanie tu zmieścić, bo zainteresowanie zagranicznych studentów było bardzo duże - przyznał Fedoczyński.

Wolontariusze od wtorku malują ściany wrocławskiej kliniki:

Pracownicy szpitala i rodzice małych pacjentów zbierają na remont kliniki
Pracownicy szpitala i rodzice małych pacjentów zbierają na remont klinikiM. Siemaszko | TVN24 Wrocław
Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości