Nietrzeźwy dyżurny ruchu kierował pociągami

TVN24

Aktualizacja:
sxc.huMężczyzna miał sterować pociągami

Był odpowiedzialny za bezpieczeństwo pociągów, a miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Wrocławia zatrzymali nietrzeźwego dyżurnego ruchu. Mężczyzna został zwolniony z pracy.

Policjanci z Wrocławia wraz ze Strażą Ochrony Kolei prowadzą prewencyjne działania, w których sprawdza bezpieczeństwo na torach. - W ramach akcji zatrzymano 43-letniego mężczyznę podejrzanego o pełnienie obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości - informuje asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Pracownik był dyżurnym ruchu, więc teoretycznie miał dbać o bezpieczeństwo pociągów. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Zwolniony z pracy, teraz grozi mu 5 lat

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. - Za pełnienie obowiązków w stanie nietrzeźwości związanej bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pociągów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat - przypomina Jabłoński.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Jednak już teraz decyzją przełożonych mężczyzna został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. - Właśnie dlatego przeprowadzamy kilkadziesiąt podobnych kontroli w miesiącu. Ubolewamy nad tym incydentem i nie mogliśmy postąpić inaczej - komentuje Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych.

Autor: mir / Źródło: TVN24 Wrocław