Maturzyści zatańczyli na rynku. Liczą, że dzięki temu zdadzą

Maturzyści zatańczyli poloneza na rynku
Maturzyści zatańczyli poloneza na rynku
TVN24 Wocław
TVN24 WocławWrocławscy maturzyści tańczyli dla Fredry

Ponad 2 tysiące maturzystów z kilkunastu szkół zatańczyło na wrocławskim rynku tradycyjnego "Poloneza dla Fredry". Do egzaminu dojrzałości zostało im około 100 dni. - Mamy nadzieję, że pióro Fredry pomoże nam zdać - mówią, ale nie wszyscy umieją jednym tchem wymienić dzieła tego pisarza.

Z uśmiechem na twarzy i partnerem lub partnerką za rękę - maturzyści dumnie przeszli tanecznym krokiem przez wrocławski rynek. Nie myśląc przez chwilę o szkolnych obowiązkach, spotkali się w południe pod pomnikiem Aleksandra Fredry.

Dzieło Fredry? "Nie wiem"

- Myślę, że dzięki odtańczeniu poloneza zdam maturę i dostanę się na wymarzone studia - mówiła Natalia, która wierzy, że pióro wieszcza ma jej pomóc w napisaniu matury. Jednak zapytana o to, jaką lekturę napisał Aleksander Fredro, nie potrafiła szybko odpowiedzieć.

- Nie wiem. Jestem zestresowana - śmiała się. Nie przydały się również podpowiedzi reportera TVN24 o słynnej dziurze w płocie. - "Ferdydurke" - zgadywała dziewczyna.

Problemu z wymienieniem lektury szkolnej autorstwa Fredry nie miał za to prezydent Wrocławia, który towarzyszył licealistom. - Nie pamiętam co dokładnie jest w kanonie lektur, ale pewnie jest "Zemsta". Fredro jest znany z wielu swoich znakomitych dzieł - skwitował Rafał Dutkiewicz.

Korowód wokół rynku

Maturzyści jak co roku spotkali się w południe w samym sercu Wrocławia. Na sto dni przed tegoroczną maturą, w trzynastej edycji "Poloneza dla Fredry", wzięło udział ponad dwa tysiące uczniów z różnych szkół.

Autor: gdem/balu/mz / Źródło: TVN 24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości