Wrocław

Marihuana, amfetamina i ekstazy w garażu

Wrocław

KWP WrocławPolicja przejęła 10 tys. porcji handlowych narkotyków

Policja z Lubina zatrzymała 37-latka, w którego garażu znaleziono marihuanę, amfetaminę, ekstazy i nielegalny tytoń. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

- Narkotyki ukrył w jednym z lubińskich garaży. Jak się okazało w workach było łącznie ponad 10 tysięcy porcji narkotyków - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. - Ich łączna wartość na czarnym rynku wyniosłaby nawet 50 tysięcy złotych - dodaje.

Magazyn w garażu

37-latek w swoim magazynie schował pudła pełne marihuany, amfetaminy i ekstazy. Miał też odpowiednią wagę do porcjowania narkotyków.

Oprócz środków odurzających policja zabezpieczyłą też 80 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. - Mężczyzny nie było w garażu, zastaliśmy go w jego mieszkaniu. Był zupełnie zaskoczony naszą wizytą - informuje Petrykowski.

Nawet 10 lat za kratami

37-latek trafił już do policyjnego aresztu. Teraz policja sprawdza skąd mężczyzna brał narkotyki i jak wielu ludziom mógł sprzedawać swój towar. - Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, ale gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, może spędzić nawet 8 lat za kratami. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że zatrzymany także handlował nielegalnymi substancjami, do więzienia trafi nawet na 10 lat - informuje Petrykowski.

Autor: bieru/par / Źródło: Dolnośląska Policja

Źródło zdjęcia głównego: Dolnośląska Policja

Pozostałe wiadomości