Manifestacja KOD we Wrocławiu. "Jesteśmy przeciwko cyrkowi, jaki się w Polsce wyprawia"

Wrocław

TVN24 WroclawKilkaset osób na KOD-zie we Wrocławiu

"Szydło publikuj" czy "brońmy prawdy" - m.in. z takimi hasłami na ustach kilkaset osób zebrało się w sobotę w centrum Wrocławia na manifestacji organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji. Uczestnicy podpisywali petycję dotyczącą publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

W południe na placu Solnym we Wrocławiu zebrało się kilkuset mieszkańców. Stolica Dolnego Śląska to jedno z wielu miast, w których w sobotę zebrali się manifestanci pod szyldem Komitetu Obrony Demokracji.

Tym razem głównym tematem przemówień na pl. Solnym było niepublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym sędziowie orzekli, że nowela ustawy o TK jest niekonstytucyjna. - Taka sytuacja nie miała miejsce jeszcze nigdy po 1989 roku. Trybunał Konstytucyjny jest ostatnim bastionem w obronie wolności - mówiła jedna z osób, która przemawiała we Wrocławiu.

"Przeciwko cyrkowi"

Manifestujący składali również podpisy pod petycją dotyczącą publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - Podpisałem, bo jestem za konstytucją i przeciwny temu, co wyprawia nasz rząd. Według mnie nie potrafią się z twarzą wycofać ze swoich błędnych decyzji - mówił Jan.

- Mam nadzieję, że to się jakoś unormuje, ale póki co ciarki nam po plecach przechodzą, dlatego tu przychodzimy - dodawał Jerzy.

- Jesteśmy przeciwko cyrkowi, jaki się w Polsce wyprawia - wtórował mu Waldemar.

Autor: mir/gp / Źródło: TVN24 Wrocław