TVN24 | Wrocław

Wzywała pomocy, zginęła na klatce schodowej. Były mąż kobiety przyznał się do zabójstwa

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
tam/gp
Źródło:
tvn24.pl/PAP
48-latek podejrzany o zabójstwo byłej żony zatrzymany przez policjępolicja dolnośląska
wideo 2/11
policja dolnośląska48-latek podejrzany o zabójstwo byłej żony zatrzymany przez policję

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności zabójstwa 48-letniej mieszkanki Lubina (województwo dolnośląskie). Zginęła prawdopodobnie od ciosów nożem, zabójca uciekł. W piątek rano, kilkadziesiąt godzin po śmierci kobiety, policja zatrzymała jej byłego męża. Ukrywał się w piwnicy.

W środę, 19 maja, po południu w jednym z bloków przy ulicy Odrodzenia w Lubinie doszło do zabójstwa. - 48-latka na klatce schodowej wzywała pomocy, tej próbowali udzielić jej sąsiedzi. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła – informowała Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zabójstwo w Lubinie. Nie żyje 48-latkaTVN24 Wrocław/ Andrzej Stefańczyk

"Dowody wskazują, że to były mąż zadał kobiecie śmiertelne rany"

Na ciele kobiety było kilka ran, które - jak wynika ze wstępnych oględzin - zostały zadane ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Ostateczną przyczynę jej śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

W czasie, gdy ratownicy walczyli o życie kobiety, rozpoczęły się poszukiwania osoby odpowiedzialnej za zabójstwo. Początkowo wiadomo było tylko tyle, że podejrzewany zbiegł z miejsca zdarzenia po zadaniu kobiecie ciosów. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania tego mężczyzny – mówiła nam prokurator. Dodała, że mężczyzna podejrzewany przez śledczych to Dariusz K., były mąż zmarłej.

W czwartek prokurator Tkaczyszyn informowała, że sąd - na wniosek prokuratury - wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu K. - Dowody zebrane w tej sprawie wskazują, że to właśnie Dariusz K. zadał swojej byłej żonie Małgorzacie śmiertelne rany kłute – podkreślała prokurator.

Zatrzymany kilkadziesiąt godzin po śmierci 48-latki

W piątek rano, kilkadziesiąt godzin po śmierci kobiety, za mężczyzną wydano list gończy. Niedługo później policjanci zatrzymali Dariusza K. - 48-latek został zatrzymany w jednej z lubińskich piwnic. W wyniku prowadzonych działań mundurowi ustalili też miejsce, gdzie mężczyzna porzucił swoją odzież i nóż, którym zaatakował ofiarę – relacjonuje Krzysztof Pawlik z policji w Lubinie. I dodaje, że podejrzany przyznał się do postawionego mu zarzutu.

- Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa. Skierował też wniosek do sądu o przedłużenie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa i potwierdził zadanie ciosów nożem – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Dlaczego podejrzenia padły właśnie na byłego męża kobiety? Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał problem z narkotykami i między innymi to było przyczyną rozwodu pary. Kobieta miała nie chcieć kontaktować się z byłym mężem, a z tym K. miał się nie godzić. - Chciał powrotu i kontynuacji związku – wyjaśniała Tkaczyszyn.

Do zdarzenia doszło w LubinieGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: tvn24.pl/PAP

Źródło zdjęcia głównego: policja Lubin