Auto, którym jechały cztery osoby, zostało ostrzelane. Pociski wybiły boczną i uszkodziły przednią szybę

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
policja Lubin
Do zdarzenia doszło w LubinieGoogle Earth
wideo 2/7
Google EarthDo zdarzenia doszło w Lubinie

Mieszkaniec Lubina (województwo dolnośląskie) kilka razy strzelił w stronę samochodu, w którym znajdowały się cztery osoby. Po zatrzymaniu 25-latka przez policję okazało się, że na koncie ma znacznie więcej. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do policjantów z Lubina zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że ktoś oddał w kierunku jego samochodu kilka strzałów, a pociski wybiły prawą szybę i uszkodziły przednią. W tym czasie, oprócz kierowcy, w aucie znajdowały się trzy inne osoby. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

- Policjanci szybko ustalili, kto mógł strzelać do samochodu, i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lubina, który był już im dobrze znany – relacjonuje Sylwia Serafin z lubińskiej policji. Dodaje, że w mieszkaniu mężczyzny znaleziono broń pneumatyczną, z której strzelano do samochodu.

Długa lista zarzutów i recydywa

Jak informuje policja, 25-latek usłyszał zarzut narażenia czterech osób na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, ale okazało się, że na koncie może mieć znacznie więcej. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej innego mężczyzny, przywłaszczenia mienia i zniszczenia mienia w jednej z lubińskich galerii. Wszystkich czynów dokonał w warunkach recydywy – podkreśla Serafin.

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu.

25-latek podejrzany o strzelanie do samochodu. W środku siedziały cztery osobypolicja Lubin
Do zdarzenia doszło w LubinieGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: policja Lubin

Źródło zdjęcia głównego: policja Lubin