Matka miała niemal trzy promile, jej niepełnosprawna córka błąkała się po klatce schodowej

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
policja Lubin
Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne” Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wideo 2/9
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”

Dziewczynkę błąkającą się po klatce schodowej jednego z bloków w Lubinie (województwo dolnośląskie) zauważył pracownik budowlany. Sam znalazł jej matkę, kobieta była pijana.

- Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez mężczyznę remontującego mieszkanie w jednym z bloków w Lubinie. Przekazał on, że trzyletnia niepełnosprawna dziewczynka chodzi bez opieki po klatce schodowej – relacjonuje Sylwia Serafin z policji w Lubinie. I dodaje, że dziecko weszło do mieszkania, w którym trwał remont. Najpierw sam szukał rodziców dziewczynki. - Gdy sąsiedzi podali mu numer mieszkania, w środku mężczyzna znalazł kompletnie pijaną, leżącą na podłodze matkę dziecka i poinformował nas o sprawie – przekazuje policjantka. OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Miała niemal trzy promile

Policjanci nie byli w stanie nawiązać kontaktu z 42-latką. W interwencji towarzyszyli im pracownicy MOPS. Badanie alkomatem wykazało, że matka dziewczynki miała niemal trzy promile alkoholu w organizmie. - Policjanci ustalili, że dziecko ma nie trzy, a 11 lat. Jest niepełnosprawne i wymaga całodobowej opieki – opisuje Serafin. 42-latka została zatrzymana do wytrzeźwienia. A o tym, co się stało, powiadomiono sąd rodzinny. Teraz matce dziecka - za narażenie córki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - grozi do pięciu lat więzienia. Dziewczynka trafiła pod opiekę pracowników Powiatowego Centrum Opieki w Lubinie.

Do zdarzenia doszło w LubinieGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: policja Lubin

Źródło zdjęcia głównego: policja Lubin