TVN24 | Wrocław

Pięcioletni chłopiec na rowerku wjechał wprost pod koła samochodu. Nagranie ku przestrodze

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
Policja Dolnośląska
Dziecko wjechało pod koła samochodu. Nagranie ku przestrodze
Dziecko wjechało pod koła samochodu. Nagranie ku przestrodzeDolnośląska Policja/TVN24
wideo 2/9
Dolnośląska Policja/TVN24Dziecko wjechało pod koła samochodu. Nagranie ku przestrodze

Niebezpieczna sytuacja na ulicy Sokolej w Lubinie (Dolnośląskie). Pięcioletni chłopiec, poruszający się na rowerku biegowym, został potrącony przez samochód. Jak widać na nagraniu, dziecko wjechało pod koła samochodu, nie dając kierowcy szans na reakcję. Pięciolatek trafił do szpitala.

We wtorek, przed godziną 15 dziecko było na spacerze wraz ze swoją mamą i dziadkiem. Chłopiec szybko oddalił się od swoich krewnych. W pewnym momencie - co widać na nagraniu opublikowanym przez policję - pięciolatek na rowerku biegowym zjeżdża z chodnika i chowa się pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Następnie wyjeżdża z drugiej strony, na jezdnię, prosto pod koła nadjeżdżającego pojazdu.

Dziecko wjechało pod samochódDolnośląska Policja

- 69-letni kierowca nie miał możliwości manewru, co w konsekwencji zakończyło się potrąceniem chłopczyka. Pięciolatek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje Sylwia Serafin, rzeczniczka policji w Lubinie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ku przestrodze

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w tym sposób sprawowania opieki nad dzieckiem. Apelują do opiekunów dzieci, aby zwracali na swoich podopiecznych szczególną uwagę. Film z lubińskiego osiedla ma służyć jako przestroga.

- Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji - dodaje Serafin.

Autor:ib

Źródło: Policja Dolnośląska

Źródło zdjęcia głównego: Dolnośląska Policja

Pozostałe wiadomości