TVN24 | Wrocław

Zginął od ciosu nożem, leżał pod ławką. O zabójstwo podejrzany znajomy

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/ks
Źródło:
policja Lubin, miedziowe.pl
49-letni mieszkaniec Lubina oskarżony o zabójstwo bezdomnegopolicja Lubin
wideo 2/3
policja LubinO zabójstwo podejrzany jest 49-letni mieszkaniec Lubina

Policjanci z Lubina (województwo dolnośląskie) zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 37-letniego znajomego. W mieszkaniu tego pierwszego znaleziono między innymi portfel ofiary. Śledczy na razie nie ujawniają motywów zbrodni.

10 czerwca w nocy policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że na na osiedlu Przylesie w Lubinie znaleziono ciało mężczyzny. - Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce, znaleźli leżące pod ławką ciało 37-latka. Z oględzin wynikało, że mężczyzna zmarł prawdopodobnie w wyniku ciosu nożem zadanego w okolicę klatki piersiowej - informuje Sylwia Serafin z policji w Lubinie.

Miejsce w którym doszło do zabójstwa 37-latkapolicja Lubin

49-latek podejrzany o zabójstwo, w jego mieszkaniu portfel ofiary

W sprawie zatrzymano 49-latka. W jego mieszkaniu znaleziono między innymi portfel zamordowanego. Według lokalnych mediów mężczyźni znali się, a w tragiczny wieczór mieli pić razem alkohol. 49-latek usłyszał zarzut zabójstwa. - W oparciu o liczne zgromadzone dowody prokurator zarzucił 49-letniemu mężczyźnie dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Po przesłuchaniu mężczyzny w charakterze podejrzanego, prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie - powiedziała portalowi miedziowe.pl Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. I dodała, że na razie trudno mówić o motywacjach mężczyzny. Sąd do wniosku się przychylił, a to oznacza, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu dożywocie.

Autor:tam/ks

Źródło: policja Lubin, miedziowe.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Lubin