Wiatr zerwał dach sali gimnastycznej. Lokal wyborczy trzeba było przenieść

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Przez zerwany dach w Lubaniu trzeba było przenieść lokal komisji wyborczejTVN24
wideo 2/7
TVN24Przez zerwany dach w Lubaniu trzeba było przenieść lokal komisji wyborczej

Pogoda wymusiła zmiany organizacyjne w jednym z lokali wyborczych w Lubaniu (województwo dolnośląskie). Wyborcy mieli głosować w sali gimnastycznej szkoły. Jednak po tym, jak wiatr zerwał dach nad salą, konieczne było przeniesienie lokalu do klasy.

W sobotni wieczór nad Dolnym Śląskiem przechodziły burze, którym towarzyszyły ulewne deszcze. Intensywna nawałnica nie ominęła też Lubania. Tam uszkodzony został między innymi dach sali gimnastycznej przy szkole podstawowej numer 4, a to w niej mieścić miał się jeden z lokali wyborczych. To wymusiło zmiany organizacyjne. Jednak, jak podkreśla przedstawicielka Okręgowej Komisji Wyborczej w Jeleniej Górze, to nie ma wpływu na przebieg głosowania. -Zostało ono przeniesione do sali lekcyjnej mieszczącej się w tej samej szkole. Głosowanie rozpoczęło się o czasie i odbywa się bez zakłóceń - podkreśla Izabela Arciszewska z Okręgowej Komisji Wyborczej w Jeleniej Górze.

WIECZÓR WYBORCZY "CZAS DECYZJI" W TVN24, NA PLATFORMIE TVN24 GO I NA PORTALU TVN24.PL >>>

W związku z nawałnicami trzeba było zmienić też siedzibę jednej z obwodowych komisji wyborczych w delegaturze w Słupsku. Co więcej, jak informowała Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego i sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej, w związku z trudną sytuacją pogodową na Podkarpaciu już w sobotę podjęto decyzję o przeniesieniu dwóch obwodowych komisji wyborczych.

Głosować można do 21

W niedzielę po raz siódmy wybieramy prezydenta w wyborach powszechnych. W związku z pandemią COVID-19 głosowanie odbywa się w reżimie sanitarnym. W lokalu wyborczym obowiązuje noszenie maseczek.

Zgodnie z przepisami lokale wyborcze będą czynne do godziny 21. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia wyborów. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się o godzinie 21.

Jak oddać głos w wyborach?PKW

Autor:tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: