TVN24 | Wrocław

Pędził 121 km/h tam, gdzie dozwolone było 40 km/h. Stracił prawo jazdy i dostał 2500 złotych mandatu

TVN24 | Wrocław

Autor:
FC//rzw
Źródło:
TVN24.pl
Ligota. Pędził 121 km/godz. na "czterdziestce". Stracił prawo jazdy
Ligota. Pędził 121 km/godz. na "czterdziestce". Stracił prawo jazdyTVN 24
wideo 2/5
TVN 24Ligota. Pędził 121 km/godz. na "czterdziestce". Stracił prawo jazdy

Policjanci z Trzebnicy zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy 26-latkowi, który w Ligocie (województwo dolnośląskie) jechał trzy razy szybciej niż pozwalały na to przepisy. Mężczyznę ukarano też mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi.

Do zatrzymania pirata drogowego przez policjantów z grupy Speed doszło w sobotę na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Ligota. - Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Powodem interwencji była nadmierna prędkość. 26-latek w terenie zabudowanym wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i przy ograniczeniu prędkości do 40 kilometrów na godzinę, pędził aż 121 kilometrów na godzinę - informuje aspirant Daria Szydłowska z trzebnickiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Pomiar prędkości pokazał, że kierowca jechał trzy razy szybciej niż pozwalały mu przepisyKPP Trzebnica

Surowa kara

Nowy taryfikator, obowiązujący od początku roku, przewiduje za takie wykroczenie 2500 złotych grzywny. I takim też mandatem został ukarany 26-latek. Jego konto uzupełniło się też o 10 punktów karnych. - Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu elektronicznie dokument prawa jazdy na trzy miesiące - dodaje Szydłowska.

PAP/Maciej Zieliński

Dolnośląscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu. - Myślmy o tym co robimy. Pamiętajmy, że zdarzają się wypadki i techniczne awarie pojazdów, ale w większości przypadków to my jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze - podkreśla podkomisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Maciej Zieliński/PAP
Zaślepka materiału TVN24GO
DLACZEGO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB?
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC//rzw

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Trzebnica

Pozostałe wiadomości