TVN24 | Wrocław

Legnica. Zawalił się dach dawnej fabryki mebli. Strażacy przeszukali gruzowisko

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
ib//rzw
Źródło:
TVN24 Wrocław
Zawalił się dach dawnej fabryki mebli w Legnicy
Zawalił się dach dawnej fabryki mebli w LegnicyTVN24 Wrocław
wideo 2/7
TVN24 WrocławZawalił się dach dawnej fabryki mebli w Legnicy

Zawaliła się konstrukcja nieużywanego obecnie budynku dawnej fabryki mebli przy ulicy Senatorskiej w Legnicy. Do zdarzenia doszło we wtorek rano. Policja początkowo nie wykluczała, że w środku mogły przebywać osoby bezdomne, na szczęście jednak pod gruzami nikogo nie znaleziono.

Jak przekazał dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej, przed godziną 9 w pustostanie przy ul. Senatorskiej w Legnicy zawalił się dach o wymiarach 10 na 15 metrów. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej. Dodatkowo, w celu dokładnego przeszukania gruzowiska, wezwano specjalistyczne grupy poszukiwawcze z psami, z Wałbrzycha i Lubina.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Budynek bywał użytkowany przez bezdomnych

- Na miejscu od rana pracują policjanci i strażacy. Z policyjnego rozpoznania wynika, że budynek był czasami użytkowany przez osoby bezdomne. Grupa poszukiwawcza będzie dokładnie sprawdzać gruzowisko pod kątem ujawnienia osób, które ewentualnie mogły przebywać w pustostanie - mówiła przed południem aspirant Anna Grześków z biura prasowego legnickiej policji.

Pod gruzami nie znaleziono osób poszkodowanychTVN24 Wrocław

Po godzinie 12 akcja poszukiwawcza się zakończyła. - Działania nie są już dalej prowadzone, nie została znaleziona żadna osoba poszkodowana - przekazała Magdalena Cwynar z biura prasowego dolnośląskiej straży pożarnej.

Teraz służby przystąpią do ustalania przyczyn zawalenia się dachu budynku dawnej fabryki mebli.

Autor:ib//rzw

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości