TVN24 | Wrocław

Przyjechała z trzema synami do sądu na przesłuchanie, była pijana

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
policja Legnica
Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne” Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wideo 2/9
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Kampania "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”

Policjanci z Legnicy (województwo dolnośląskie) zatrzymali 39-latkę, która pijana przyjechała do sądu z trójką swoich synów. Teraz grozi jej do pięciu lat więzienia.

- Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa matka przywiozła na przesłuchanie do sądu trójkę swoich dzieci. Przebadali 39-latkę alkomatem – informuje Jagoda Ekiert z policji w Legnicy. Dodaje, że wynik to ponad dwa promile w wydychanym powietrzu. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Chłopcy zostali z ojcem, matka usłyszała zarzuty

Synowie kobiety - chłopcy w wieku 12, 8 i 7 lat - zostali przekazani pod opiekę ojcu. Kobieta została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty.

- Policjanci zgromadzili dowody pozwalające na przedstawienie nieodpowiedzialnej matce zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoimi dziećmi oraz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, czym naraziła synów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – przekazuje Ekiert. Prokuratura objęła 39-latkę dozorem policyjnym i zobowiązała ją do powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Teraz kobiecie, która pijana przywiozła swoje dzieci na przesłuchanie do sądu, grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w LegnicyGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: policja Legnica

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Pozostałe wiadomości