Nie miał maseczki, ale miał narkotyki. "Kopał, gryzł i groził policjantom"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
policja Legnica
Do zdarzenia doszło w LegnicyGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthDo zdarzenia doszło w Legnicy

36-letni mieszkaniec Legnicy (województwo dolnośląskie) zwrócił na siebie uwagę policjantów, bo nie zakrył ust i nosa. W trakcie interwencji zaczął grozić policjantom, wyzywał ich i kopał. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki. Przez brak maseczki na twarzy z narkotykami wpadł też 19-latek.

- Patrol policji podjął interwencję wobec mieszkańca, który przemieszczał się bez maseczki. Nic nie wskazywało na to, że mężczyzna będzie wulgarny i agresywny - informuje Anna Grześków z policji w Legnicy. I dodaje, że wraz z rozwojem sytuacji spokojny 36-latek stawał się coraz bardziej pobudzony.

"Kopał, gryzł i groził pozbawieniem życia"

Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków. Zresztą 36-latek miał przy sobie marihuanę. - W trakcie interwencji zaczął kierować wobec funkcjonariuszy słowa wulgarne i obelżywe, kopał, gryzł i groził pozbawieniem życia - relacjonuje policjantka. Zatrzymany nie miał przy sobie dokumentów, które potwierdzałyby jego tożsamość. Dlatego został przewieziony do budynku komendy. To jednak - jak przekazuje Grześków - wzbudziło w mężczyźnie jeszcze większe niezadowolenie. - Cały czas próbował przekonać funkcjonariuszy, by zaprzestali wykonywania czynności służbowych. Podkreślał przy tym, że ma znajomości w policji - opisuje policjantka. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>> Wobec 36-latka prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz - za znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności cielesnej, próby zmuszenia mundurowych do zaniechania czynności służbowych i posiadanie narkotyków - grozi mu do trzech lat więzienia.

19-latek bez maseczki, ale z marihuaną w kieszeni

To niejedyny mieszkaniec Legnicy, który z powodu niezakrycia ust i nosa trafił w ręce miejscowych policjantów. Ich uwagę przykuł także 19-latek bez maseczki na twarzy. Chłopak na widok patrolu zaczął uciekać. Gdy po przebiegnięciu kilkunastu metrów został zatrzymany, okazało się, że miał przy sobie marihuanę.

Do zatrzymań mężczyzn bez maseczek doszło w LegnicyGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: policja Legnica