Oliwier przychodził na świat w policyjnej eskorcie. "To najmłodszy funkcjonariusz drogówki"

[object Object]
Oliwier od policjantów dostał prezentypolicja dolnośląska
wideo 2/8

Ma dwa tygodnie i już został "najmłodszym policjantem legnickiej drogówki". Wszystko dlatego, że chłopiec zaczął rodzić się w trakcie drogi do szpitala. Jego mamie i dziadkom pomogli funkcjonariusze z Legnicy (woj. dolnośląskie). Teraz spotkali się z malcem, by wręczyć mu upominki i pamiątkowy dyplom.

Pani Małgorzata zaczęła rodzić w trakcie jazdy do szpitala. Samochód, którym jechała utknął w korku na ulicach Legnicy. - Usłyszeliśmy jak kierujący i pasażerka znajdująca się z tyłu krzyczą do nas z prośbą o pomoc w przejeździe - relacjonował sierż. Jarosław Kądziołka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. I pomogli.

Funkcjonariusze włączyli sygnały i ruszyli do szpitala. Za nimi skrzyżowania pokonywało auto w którym siedziała ciężarna. Sytuacja była poważna, bo akcja porodowa była w toku. Pani Małgorzata, w policyjnej eskorcie, dotarła do szpitala. Po kilku minutach urodziła Oliwiera. - Mieliśmy niesamowite szczęście. Jesteśmy wdzięczni. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się z tymi policjantami osobiście - mówiła Ilona Marczak, szczęśliwa babcia.

We wtorek mama i jej syn, w towarzystwie babci, spotkali się z funkcjonariuszami. Rodzina podziękowała mł. asp. Kacprowi Ekiertowi i sierż. Jarosławowi Kądziołce.

Prezenty i tytuł "najmłodszego policjanta legnickiej drogówki"

Chłopiec, od komendanta wojewódzkiego, otrzymał maskotkę dolnośląskiej policji i pamiątkowy dyplom "dla najmłodszego uczestnika interwencji legnickich policjantów, który w dniu 17 maja 2017 roku postanowił w rejonie skrzyżowania ulicy Pocztowej i Libana powiadomić policjantów o tym, że przychodzi na świat i chce to zrobić przy dźwięku policyjnych syren". Oliwier dostał też tytuł "najmłodszego policjanta legnickiej drogówki".

Od mundurowych, którzy pomogli jego mamie w bezpiecznym dotarciu do szpitala, malec dostał misia w białej czapce, symbolizującej policjanta ruchu drogowego. - Po to żeby zawsze przypominał jemu okoliczności w jakich przyszedł na świat - podkreślają funkcjonariusze.

Najmłodszy policjant legnickiej drogówki w towarzystwie mamy i funkcjonariuszy drogówki | KMP Legnica

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KMP Legnica

Pozostałe wiadomości