Kierowca jechał zbyt szybko. Cysterna się przewróciła, a pasza wysypała do rowu

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Cysterna przewróciła się na zjeździe z autostradyKM PSP Legnica
wideo 2/9
KM PSP LegnicaCysterna przewróciła się na zjeździe z autostrady

Na zjeździe z autostrady A4 na drogę ekspresową S3 przewróciła się cysterna przewożąca paszę dla zwierząt. Kierowca jechał zbyt szybko. Ładunek wysypał się do rowu.

We wtorkowe popołudnie kierowca mercedesa z podczepioną cysterną zjeżdżał z autostrady A4 n S3 w kierunku Lubina. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nie dostosował prędkości i przewrócił się na lewy bok, uszkadzając bariery energochłonne oraz pojazd - mówi Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pasza w rowie

Pasażer pojazdu wyszedł ze środka o własnych siłach. Kierowca natomiast został zakleszczony w kabinie, z której musieli wycinać go strażacy. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Cysterna przewróciła się na bokKM PSP Legnica

Po tym, jak cysterna przewróciła się na bok, z jej środka wysypała się pasza. Przez kilka godzin zjazd był zablokowany. W tym czasie trwał przeładunek paszy metodą odsysania. Na koniec akcji pojazd postawiono na kołach i odholowano z miejsca zdarzenia. Ruch udrożniono.

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Legnica