"Kwinto" w rękach "Łowców cieni". Podejrzany o dwie próby zabójstwa

"Kwinto" zatrzymany przez CBŚP
"Kwinto" zatrzymany przez CBŚP
CBŚP
CBŚPKwinto w rękach "Łowców cieni"

"Łowcy cieni" z CBŚP i policyjni antyterroryści zatrzymali w Świdnicy 33-letniego Dariusza N. pseudonim "Kwinto". Mężczyzna jest podejrzewany między innymi o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i dwie próby zabójstwa.

33-letni Dariusza N. ps. "Kwinto" był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez legnicki sąd i dwoma listami gończymi. "Łowcy cieni" zatrzymali go w Świdnicy. Byli wspierani przez kryminalnych i antyterrorystów z KWP Opole.

Mężczyzna ukrywał się od 2015 roku Na jego koncie są najcięższe przestępstwa przeciwko życiu. Dwukrotnie dopuścił się napadu z bronią w ręku, co zostało zakwalifikowane jako próby zabójstwa. Kwinto trafił już do aresztu śledczego.

"Łowcy cieni" z CBŚP, współpracując z kryminalnymi z Opola, ustalili, że poszukiwany do 2015 roku 33-letni Dariusz N. może przebywać w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Kiedy policjanci zyskali już pewność, że mężczyzna tam się ukrywa, zorganizowali zasadzkę. W związku z tym, że mógł mieć broń, funkcjonariusze poprosili o wsparcie opolskich antyterrorystów. Dariusz N. został zatrzymany w jednym z centrów handlowych w Świdnicy. Po tym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

Grupa, do której należał Dariusz N., działała na Dolnym Śląsku od 2006 roku. 33-latek na koncie ma obrót narkotykami, wymuszenia rozbójnicze, pobicia i niszczenie mienia. Oprócz tego dwukrotnie brał udział w napadach z bronią w ręku, gdzie została ranna jedna osoba. Jego kartotekę mogą uzupełnić liczne bójki i pobicia z użyciem siekier, noży i maczet - informuje kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka prasowa CBŚP.

Sąd już zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Dariusza N.

Autor: mś / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego:  | CBŚP

Pozostałe wiadomości