Kukiz wchodzi do polityki. Wystartuje w wyborach samorządowych

Kukiz startuje na radnego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Kukiz startuje na radnego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
K. Połosak | TVN24 Wrocław
K. Połosak | TVN24 WrocławPaweł Kukiz o swojej politycznej decyzji

Paweł Kukiz, artysta i były lider zespołu Piersi wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Powalczy o mandat radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jako kandydat komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. Już teraz zapowiada, ze ewentualną dietę przekaże na walkę o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.

Na konferencji Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy muzyk i działacz społeczny Paweł Kukiz ogłosił, że wystartuje w wyborach samorządowych. Zamie ostatnie miejsce na liście do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

"Wątpię, żebym się dostał"

- Cieszę się, że Dutkiewicz zdradził swoich dawnych współpracowników, nigdy mu tak naprawdę nie ufałem. Wątpię, żebym dostał się do sejmiku z ostatniego miejsca. Ale gdyby tak się stało, chciałbym pełnić funkcję trybuna ludu, mieszkańcy województwa mogliby do mnie przychodzić z bieżącymi sprawami - mówił Paweł Kukiz.

Artysta stwierdził, najważniejsze, że jego popularność może dostarczyć głosów innym kandydatom z KWW Bezpartyjni Samorządowcy i dodał, że jego kandydatura nie oznacza zaprzestania walki o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. - Jeśli zostanę radnym, całą swoją dietę przekazywać będę właśnie na walkę o tę inicjatywę - wyjaśnił.

Odeszli od Dutkiewicza

KWW Bezpartyjni Samorządowcy wspierany jest przez prezydentów Lubina i Bolesławca, jeszcze niedawno zrzeszonych w Obywatelskim Dolnym Śląsku Rafała Dutkiewicza. Lokalni politycy sprzeciwili się wspólnym listom stowarzyszenia prezydenta Wrocławia i Platformy Obywatelskiej. "Nie widzimy możliwości i realizacji celów lokalnych w ramach istniejących partii politycznych" - piszą na swojej stronie lokalni działacze.

Muzyk politycznie zaangażowany

Paweł Kukiz, muzyk i założyciel zespołu Piersi zaangażował się w inicjatywę Platforma Oburzonych po tym, jak Platforma Obywatelska wycofała się z pomysłu na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Zgodnie z nią, posłowie mieliby być wybierani podobnie jak teraz senatorowie (jeden senator z jednego okręgu).

Autor: mir/b / Źródło: TVN24 Wrocław

Raporty:
Pozostałe wiadomości