TVN24 | Wrocław

Kudowa-Zdrój. Policja: śmiertelnie potrącił dziewięciolatkę, nie udzielił pomocy. Areszt dla kierowcy i pasażera

TVN24 | Wrocław

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
TVN24
Sąd postanowił o trzymiesięcznym areszcie dla kierowcy i pasażera (materiał z 2.03.2022)
Sąd postanowił o trzymiesięcznym areszcie dla kierowcy i pasażera (materiał z 2.03.2022)TVN24
wideo 2/4
TVN24Sąd postanowił o trzymiesięcznym areszcie dla kierowcy i pasażera

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla kierowcy i pasażera samochodu, którzy podejrzani są o potrącenie i nieudzielenie pomocy dziewięciolatce w Kudowie-Zdroju (Dolnośląskie). Dziewczynka, mimo reanimacji, zmarła. Mężczyźni po wypadku odjechali z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani. Nie przyznają się do winy.

Do wypadku doszło 29 kwietnia na ulicy Tkackiej w Kudowie-Zdroju tuż przed godziną 18. Według relacji świadków dziewięciolatka bawiła się w miejscu, gdzie często dzieci spędzają czas. Kierowca samochodu terenowego zjechał z drogi, wjechał na trawnik i potrącił ją. Nie udzielił pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani kierowca i pasażer auta.

Jak przekazał w niedzielę Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, kierowca usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy. Pasażerowi z kolei został postawiony zarzut nieudzielenia pomocy.

W poniedziałek sąd postanowił o areszcie dla podejrzanych.

- Tutejsza prokuratura złożyła dwa wnioski o tymczasowy areszt wobec kierowcy pojazdu i wobec pasażera. Sąd wobec kierowcy jeepa zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a wobec pasażera pojazdu zastosował też areszt na trzy miesiące z zastrzeżeniem, że jeżeli w terminie 7 dni wpłaci poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych, to areszt zostanie uchylony - przekazała Joanna Pera-Lachocińska, Zastępca Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

Nie przyznają się do winy

Mężczyźni nie przyznają się do winy i i złożyli wyjaśnienia w sprawie. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie informuje jednak o szczegółach.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat więzienia, a za nieudzielenie pomocy do trzech lat.

Śmiertelne potrącenie dziewięciolatki w Kudowie-ZdrojuPiotr Kramnik
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości