Wrocław

"Krasnale chowamy do magazynu". Przygotowania do budowy strefy kibica

Wrocław


Znikają krasnale, ławki i słupki. Demontowane są nawet lampy. Do magazynu mają trafić także granitowe kule zdobiące ulicę Świdnicką. W czwartek rusza budowa strefy kibica. Tymczasem już zaczęły się przygotowania do jej rozpoczęcia.

- Demontujemy wszystkie elementy, które zostały wskazane przez organizatora Euro – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Usuwamy trzy słupy oświetleniowe, na których siedzą krasnale, chowamy stojaki rowerowe 20 ławek i słupki blokujące wjazd samochodów, likwidujemy trzy kule ze Świdnickiej – wylicza.

Nie będzie totalnej dezorganizacji

Już niebawem Rynek wraz Placem Solnym i fragmentem ulicy Świdnickiej zamienią się w strefę kibica. Na wrocławian czekają utrudnienia w poruszaniu się po tym terenie. Jednak urzędnicy pocieszają, że przestrzeń wokół ratusza nie będzie miejscem wyłącznie dla kibiców.

- Będzie możliwe dojście do restauracji i domów – mówi Julia Wach z Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Między ogródkami restauracji, a ogrodzeniem strefy kibica, będzie przejście szerokie na cztery metry – dodaje.

Budowa od czwartku

Prace przy tworzeniu strefy rozpoczną się w czwartek, 24 maja. - Będą prowadzone etapami – mówi Julia Wach z magistratu.

W pierwszej kolejności powstanie scena wraz z zapleczem. Później – wejścia i ogrodzenie. Kolejnym krokiem będzie natomiast układanie kabli, rozstawianie telebimów i wszelkiej infrastruktury technicznej.

Na czas Euro zniknie fontanna na Rynku. Ma być wyłączona i obudowana specjalnym podestem, tak by żaden kibic nie uszkodził jej w przypływie emocji.

- To zrobimy na końcu – tłumaczy przedstawicielka miasta. –Na podeście, który w ten sposób powstanie, będą miejsca dla VIP-ów i dziennikarzy – kontynuuje.

Autor: drud

Pozostałe wiadomości