Samochód wjechał w kobietę na pasach, policja publikuje nagranie i apeluje

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/ks/kwoj
Źródło:
TVN24
Nie ustąpiła pierwszeństwa, wjechała w pieszą - nagraniepolicja Krapkowice
wideo 2/11
policja KrapkowiceNie ustąpiła pierwszeństwa, wjechała w pieszą

Piesza wchodzi na pasy, a nadjeżdżający samochód przed przejściem nawet nie zwalnia. Sekundę później kobieta jest już na masce auta, odbija się od niej i upada na jezdnię. Nagranie, pokazujące niebezpieczną sytuację na jednej z ulic w Krapkowicach (opolskie), opublikowała policja.

Do wypadku doszło przed południem 23 stycznia na ulicy Opolskiej w Krapkowicach. - Warunki drogowe były bardzo dobre, a widoczność idealna. To jednak nie pomogło w uniknięciu niebezpiecznego zdarzenia - informuje Jarosław Waligóra z policji w Krapkowicach.

Uderzenie

To, co się wydarzyło, zarejestrowała jedna z pobliskich kamer monitoringu. Na nagraniu widać, jak do przejścia dla pieszych zbliża się kobieta. W tym momencie ulicą przejeżdżają dwa auta. Gdy znikają, kobieta wchodzi na pasy. Nie zdążyła nawet dojść do połowy jezdni, kiedy zostaje potrącona przez nadjeżdżający samochód. Kierująca autem - co widać na nagraniu - przed przejściem nawet nie hamuje. Wjeżdża w pieszą, a ta odbija się od maski pojazdu i upada na jezdnię.

Zatrzymane prawo jazdy i sprawa w sądzie

Za kierownicą siedziała 61-letnia mieszkanka gminy Gogolin. Potrącona przez nią 28-letnia kobieta trafiła do szpitala w Opolu. Jak informuje policja, jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 61-latki. - Za swoje przewinienie odpowie przed sądem - podkreśla Waligóra.

Kolejny przypadek i apel policji

Do podobnego zdarzenia doszło w Krapkowicach także w Wigilię. Wówczas kierowca, który dojeżdżał do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w przechodzącą przez pasy pieszą. Dlatego policjanci apelują do kierowców, by ci uważali przy dojeżdżaniu do pasów. - Jeśli pieszy wejdzie na przejście, kierujący może nie zdążyć zatrzymać pojazdu. Apel skierowany jest także do pieszych. Ważne, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet gdy znajdują się na przejściu dla pieszych, powinni upewnić się, czy kierowca zdąży wyhamować - podkreśla Waligóra.

Źródło: TVN24

tam/ks/kwoj

Do potrącenia pieszej doszło na ulicy Opolskiej w Krapkowicach
Google Maps